На сайті Міністерства соціальної політики України в тестовому режимі працює дашборд, який допоможе знайти і візуалізувати інформацію про надавачів соціальних послуг.
Відтепер отримувачі та надавачі соціальних послуг зможуть переглядати інформацію з Реєстру надавачів та отримувачів соціальних послуг Єдиної інформаційної системи соціальної сфери у зручному форматі. Із використанням фільтрів дашборду користувачі можуть переглянути основну інформацію про надавачів соціальних послуг, які працюють в Україні, зокрема: адресу, телефон, веб-сайт тощо.
Крім того, користувачі можуть фільтрувати інформацію про надавачів за регіоном, районом та територіальною громадою, а також здійснювати пошук за ЄДРПОУ, назвою надавача та видами соціальних послуг. Це допоможе користувачам знайти найближчу адресу надавача соціальних послуг та звернутися до нього особисто чи онлайн.
Ознайомитися з дашбордом можна за посиланням https://www.msp.gov.ua/content/reestr-nadavachiv-socialnih-poslug.html
02 травня 2023 року Міністерство соціальної політики України презентувало чат-бот «ТурБОТа про ВПО», який містить необхідну інформацію для внутрішньо переміщених осіб, зокрема з урахуванням їхньої етнічної та релігійної ідентичності. Зокрема, чат-бот містить корисну інформацію та посилання, які допоможуть переселенцям знайти житло в новому регіоні, отримати статус ВПО, розібратися, як і де отримати допомогу, дізнатися актуальні вакансії та центри дозвілля для дітей, як знайти культові споруди, а також отримати покрокові інструкції, як діяти в незрозумілих ситуаціях.
Наразі чат-бот розроблений для чотирьох міст: Києва, Львова, Івано-Франківська та Чернівців. Щоб скористатися чат-ботом «ТурБОТа про ВПО», слід перейти за посиланням https://t.me/chat_bot_vpo_bot
Розпочав роботу у тестовому режимі чат-бот Державного центру зайнятості у Viber.
Щоб скористатися його послугами, cпочатку необхідно знайти через пошукову стрічку у Viber чат-бот «Вакансії ДСЗ», потім обрати регіон, галузь та бажаний рівень заробітної плати. Інформація щодо актуальних вакансій буде надходити щодня, після 13:00. Скасувати підписку можна теж через цей бот.
Також є можливість самостійно здійснювати пошук роботи через єдиний портал вакансій та оформити підписку на вакансії у Telegram через інший бот.
Міністерство у справах ветеранів України підготувало роз’яснення щодо отримання пільг учасниками бойових дій.
Ознайомитися з роз’ясненням щодо основних кроків учасників бойових дій для отримання належних пільг та соціальних гарантій можна за посиланням https://mva.gov.ua/ua/news/minveteraniv-pidgotuvalo-rozyasnennya-shchodo-otrimannya-pilg-uchasnikami-bojovih-dij
Міністерство у справах ветеранів України підготувало інфографіку з роз’ясненням щодо призначення та виплати одноразової грошової допомоги у разі загибелі (смерті) або інвалідності деяких категорій осіб відповідно до Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту». Ознайомитися з роз’ясненням та зразками заяв можна за посиланням https://mva.gov.ua/ua/news/minveteraniv-pidgotuvalo-rozyasnennya-shchodo-priznachennya-ta-viplati-odnorazovoyi-groshovoyi-dopomogi-u-razi-zagibeli-smerti-abo-invalidnosti-deyakih-kategorij-osib
Міністерство у справах ветеранів України підготувало інфографіку із роз’ясненням щодо призначення та виплати одноразової грошової допомоги у разі загибелі (смерті) військовослужбовця або поліцейського в період дії воєнного стану. Ознайомитися з роз’ясненням можна за посиланням https://mva.gov.ua/ua/news/minveteraniv-pidgotuvalo-rozyasnennya-shchodo-priznachennya-ta-viplati-groshovoyi-dopomogi-u-razi-zagibeli-vijskovosluzhbovcya-abo-policejskogo
Міністерство у справах ветеранів України підготувало інфографіку з роз’ясненням щодо призначення і виплати щомісячної грошової допомоги деяким категоріям громадян. Ознайомитися з роз’ясненням та зразками заяв можна за посиланням
У травні запрацював Єдиний реєстр зниклих безвісти осіб, в який будуть вноситися дані щодо зниклих безвісти: ПІБ особи, місце та дата народження, сімейний стан, місце проживання, територія, на якій відбулося зникнення, обставини та час зникнення, прикмети особи. Також до реєстру буде внесено інформацію про наявність чи відсутність рішення суду про визнання осіб безвісно відсутніми або оголошення померлими, а також інші дані, які сприятимуть розшуку особи. Через місяць після внесення відповідної інформації до реєстру рідні зможуть отримати відповідний витяг, що підтверджуватиме статус зниклого. Витяги надає Департамент інформатизації МВС України. На підставі витягу люди зможуть звернутися до Пенсійного фонду, щоб отримати пенсію по втраті годувальника непрацездатним членам сімʼї.
За ініціативи Офісу віцепрем’єрки з питань європейської та євроатлантичної інтеграції, сприяння Урядової Уповноваженої з питань гендерної політики та підтримки UNFPA, Фонду ООН у галузі народонаселення в Україні створено Єдиний майданчик ключових перевірених сервісів допомоги постраждалим внаслідок війни – Платформа допомоги врятованим.
Платформа допомоги врятованим – це онлайн-майданчик, на якому зібрані контакти ключових сервісів підтримки постраждалих від різних видів насильства в умовах війни. Тут можна знайти повну інформацію про основні сервіси допомоги постраждалим під час війни, як урядові сервіси, так і ініціативи, створені у партнерстві з громадськими та міжнародними організаціями. Також на сайті є буклети, інформаційні матеріали, зокрема, психологічного спрямування, які допоможуть громадянам розпізнати негативні наслідки насильства і вчасно впоратися з ними.
Платформа інформує про наступні види допомоги:
– соціально-психологічну допомогу;
– юридичні консультації;
– інформаційну підтримку;
– можливість зв’язатися з фахівцями для тих, хто в Україні чи тимчасово перебуває за її межами.
Також на Платформі є поради психологів Центрів допомоги врятованим, які будуть актуальні для кожного українця в умовах війни, для тих, хто був змушений змінити місце проживання тощо.
Усі сервіси, представлені на Платформі, безоплатні та конфіденційні.
Нагадуємо про корисні, прості й доступні цифрові онлайн-сервіси для отримання соціальних послуг. Скориставшись ними, можна отримати необхідні послуги у декілька кліків. Зокрема,
– отримати статус ВПО та подати заяву на виплату грошової допомоги на проживання можна у застосунку та на порталі «Дія»; змінити адресу фактичного проживання ВПО або скасувати статус ВПО.
– дистанційно оформити пенсію можуть українці, які досягли пенсійного віку, за допомогою порталу електронних послуг Пенсійного фонду України та на порталі «Дія». Для цього потрібно вибрати вкладку «Заява про призначення пенсії», ознайомитись з інформацією на екрані та перейти за посиланням «Вхід». Увійти до особистого кабінету можна за допомогою кваліфікованого електронного підпису (КЕП). Якщо особа його не має, оформити пенсію можна за допомогою Дія.Підпису.
Повний алгоритм оформлення пенсії онлайн є на фейсбук-сторінці Мінсоцполітики та на сайті Міністерства з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України і в телеграмм відомства.
– субсидію онлайн можна оформити на сайті Мінсоцполітики у рубриці «Е-Сервіси», на порталі електронних послуг Пенсійного фонду України та на порталі «Дія», обравши в меню «Послуги» – послугу «Заява на субсидію».
– зареєструвати онлайн народження дитини та отримати свідоцтво про народження дитини, а також замовити інші державні послуги, потрібні для новонародженої дитини дає можливість сервіс «єМалятко» на порталі «Дія». Щоб замовити послугу, вам знадобиться номер медичного висновку або судового рішення про встановлення факту народження дитини.
– оформити соціальну допомогу при народженні дитини на одного з батьків або опікунів, з яким постійно проживає малюк, можна у відповідному розділі «Допомога при народженні дитини» на порталі Мінсоцполітики та на порталі «Дія». Зареєструвавшись у кабінеті електронних послуг Мінсоцполітики, необхідно буде заповнити онлайн-форму на отримання послуги та накласти електронний підпис. Заповнена заява автоматично відправляється до органів соціального захисту. Відвідувати їх самостійно не потрібно. Серед доступних на порталі послуг також:
– реєстрація в Державному реєстрі фізичних осіб-платників податків (присвоєння дитині номеру платника податків);
– внесення інформації про новонароджену дитину до Єдиного державного демографічного реєстру з присвоєнням унікального номера запису (УНЗР) в ньому та визначення належності новонародженої дитини до громадянства України;
– призначення допомоги при народженні дитини;
– призначення допомоги на дітей, які виховуються в багатодітних сім’ях;
– реєстрація місця проживання новонародженої дитини;
– внесення відомостей про дитину до Реєстру пацієнтів, що ведеться в центральній базі даних електронної системи охорони здоров’я;
– виплата грошової компенсації за пакунок малюка.
– подати заяву про забезпечення допоміжними засобами реабілітації (ДЗР) та обрати підприємство, яке його виробляє, можна в Електронному кабінеті особи з інвалідністю або на сайті Мінсоцполітики в розділі «Особам з інвалідністю».
Ознайомитися з відеоінструкцією користувача та з навчальним відео можна в Електронному кабінеті особи з інвалідністю. Повний алгоритм, як отримати допоміжні засоби реабілітації, електронні каталоги ДЗР, перелік підприємств, які їх виробляють та іншу інформацію з питань забезпечення ДЗР можна отримати за посиланнями: Мінсоцполітики та Фонду соціального захисту осіб з інвалідністю.
Олена Линдюк, докторка наук з державного управління, доцентка